آرایشگاه کودک تی تو در گوهردشت کرج

مضرات رنگ کردن موی کودک

رنگ کردن موی کودک

رنگ کردن موی کودکان

بسیاری از کودکان به ویژه دختران هستند که با توجه به اقتضای سنشان و تحت تأثیر کارتون‌ها و انیمیشن‌هایی که تماشا می‌کنند ، تحت تأثیر آن قرار بگیرند و بخواهند موهایشان را رنگ کنند. حتماً تا حالا از کودک خود شنیده‌اید که قصد رنگ کردن موی خود به خصوص در دختران به رنگ صورتی و رنگین‌کمان را داشته باشد.

رنگ کردن موی کودک
عوارض رنگ کردن موی کودک

آیا واقعاً رنگ کردن مو باعث آسیب زدن به کودک ما می‌شود

برای جواب این سوال در ادامه همراه ما باشید.
شاید رنگ کردن موی سر کودک یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای راضی نگه‌داشتن کودک‌مان باشد ، اما رنگ مو بیشتر از آن‌چه فکرش را کنید به کودک آسیب می‌زند این رنگ موها حتی برای بزرگسالان هم ضرر دارد چه برسد به موی سر کودک که هنوز در حال رشد و تغییر است و در حساس‌ترین زمان خود قرار دارد.
یکی از کوچک‌ترین مشکلاتی که رنگ مو می‌تواند ایجاد کند ایجاد آلرژی است. که اغلب به خاطر سمی بنام ivy ایجاد می‌شود، این سم باعث خارش و قرمزی پوست در نواحی اطراف موی سر خواهد شد و همچنین پوست کودک را حساس‌تر و باعث آسیب زدن به آن می‌شود.

رنگ کردن موی کودک
خطرات رنگ کردن موی کودک

مواد شیمیایی موجود در این رنگ‌ها مانند آمونیاک ، هیدروژن پراکسید و پارا فین فنیل دی آمین، که در تولید رنگ‌های شیمیایی کاربرد دارند ، باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک بسیار شدید و جدی در کودکان می‌شوند. همچنین این مواد شیمیایی می‌توانند بافت موی کودکان را به کلی تغییر داده و آن‌ها را حساس‌تر از همیشه کند بنابراین قبل‌از رنگ کردن موی کودکان باید بدانید که آسیب بسیاری به بافت پوست و بافت موی آن‌ها وارد می‌کنید. همچنین در صورت ابتلای کودکان به آسم شرایط بسیار خطرناک‌تر و بدتر می‌شود.
جدا از واکنش سخت پوستی موهای کودک به‌سادگی آسیب می‌بیند و از طرفی قبل‌از استفاده از رنگ روشن برای موهایی قهوه‌ای و مشکی باید مو را دکلره کرد ، که مواد شیمیایی دکلره بسیار آسیب‌زننده هستند و موهای نابالغ را بیش‌از همیشه دچار آسیب می‌کنند. پوست کودک نیز بسیار حساس است و باعث واکنش پوستی خاص روی پوست سر او می‌شود درست است که موهای رنگ روشن نیاز به دکلره ندارند اما درهرحال برای رنگ کردن مو باید صبر کرد تا فرزندانمان از سن کودکی خارج شود.

سن مناسب برای رنگ مو

بسیاری از پزشکان بر این باورند که تا سن ۱۳ سالگی نباید از رنگ مو برای دختران استفاده کرد ، اما اگر نتوانستید در برابر خواسته فرزندتان مقاومت کنید حتماً از رنگ‌ها و مواد شیمیایی غیردائمی استفاده کنید و آن را به ریشه و پوست سر و نزنید. رنگ‌های موقتی بعد از شستشوی سر با شامپو یا صابون به‌راحتی از بین می‌روند ، عموماً خطری برای سلامتی کودک شما ندارند.

رنگ کردن موی کودک
مضرات رنگ کردن موی کودک

 آسیب های ناشی از رنگ کردن موی کودک

رنگ کردن موی کودک می‌تواند آسیب‌های زیادی به بافت تار و پود موهای او و یا پوست سرش وارد کند. این آسیب‌ها می‌توانند کوتاه‌مدت و یا به‌صورت دائمی باشند. بسیاری از کودکان دیده شده‌است که به‌خاطر زیاد ماندن رنگ مو روی موهای آن‌ها باعث ریزش و از بین رفتن تراکم بالای موهای آن‌ها شود. همچنین پوست سر کودکان نازک و حساس بوده و با کوچک‌ترین سوزش و یا آسیب رنگ مو به پوست سر می‌تواند آسیب‌دیده و به خطرات جبران‌ناپذیری برای پوست سر داشته باشد. همچنین رنگ مو برای کودکان می‌تواند باعث ایجاد آلرژی برای پوست سر شود. همچنین از مضرات دیگر رنگ کردن موی کودک می‌توان به نازک شدن موهای آن‌ها از بین رفتن کیفیت بالای موی کودکان اشاره کرد.

 دیدگاه ارایشگاه کودک در کرج تیتو

آرایشگاه کودک در کرج تیتو نیز با موارد گفته‌شده موافق است. زیرا رنگ کردن مو ی کودک می‌تواند آسیب‌های مختلفی به موهای او وارد کند. همچنین آرایشگاه کودک در کرج تیتو پیشنهاد می‌کند که حداقل تا سن ۱۳ الی ۱۵ سالگی از رنگ کردن مو های کودکتان خودداری کنید، زیرا مضرات رنگ کردن موی کودک از منافع آن بیشتر است. همچنین آرایشگاه کودک در کرج تیتو پیشنهاد می‌کند که به‌جای رنگ کردن مو های کودکتان از روش‌های مختلف گفته‌شده در همین سایت برای تقویت موی کودکتان استفاده کنید. آرایشگاه کودک در کرج تیتو پیشنهاد می‌کند که از روغن‌های گیاهی و یا محصولات مناسب بر پایه گیاهی برای تقویت موهای کودکتان استفاده کنید و از رنگ کردن مو های کودکتان خودداری کنید.

 نتیجه

شما فهمیدید که رنگ کردن موی کودک چه مضرات و چه آسیب‌هایی می‌تواند به موی کودک وارد کند. شما می‌توانید از رنگ کننده‌های دائمی و طبیعی که هستند برای رنگ کردن موی کودکتان استفاده کنید. مضرات رنگ کردن موی کودک بسیار بیشتر از مزایای آن برای زیبایی و با نشاط کردن ظاهر او است. شما می‌توانید کودکتان را برای مدتی راضی نگه دارید تا از حالات کودکی درآمده و یا و بعد از آن اقدام به رنگ کردن موهای او کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *