آرایشگاه کودک تی تو در گوهردشت کرج

مراقبت از موی کودک

ممکن است نوزاد شما با یک‌سر پر از مو متولد شده باشد یا ممکن است موهایش پراکنده باشد. به‌هرحال نگران نباشید موها درنهایت رشد پیدا می‌کند. نباید برای رشد مویش نگران باشید ، زیرا در طول رشدش به وجود خواهند آمد. درست مانند جنبه‌های دیگر از مراقبت از نوزاد ، مراقبت از موی کودک چیزی است که باید مورد بررسی قرار گیرد و در این بخش از چگونگی مراقبت از آن صحبت می‌کنیم. کودکان معمولاً هر ماه ۷ تا ۱۳ میلی‌متر رشد می‌کند یعنی اگر می‌خواهید موهای فرزندتان بلند شود ، می‌توانید سالانه روی ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر رشد مو حساب کنید. نمی‌توان رشد مو را سریع‌تر کرد ، اما می‌توان با رعایت نکات ساده موهای بلند را سالم نگه داشت و تقویت کرد.

شامپو

شامپو یکی از اصلی‌ترین مواردی است ، که در محافظت از موی کودک می‌توانید آن را استفاده کنید. برای استفاده از شامپوی مناسب حتماً باید دقت لازم را داشته باشید ، که شامپو مناسب کودکان باشد. یکی از دلایل اصلی شکننده بودن و نازک بودن مو ، پوست سر کثیف و عرقی است. حتماً موهای نوزاد خود را شامپو کنید و پوست سرش را در زمان شامپو کردن ۳ بار در هفته ماساژ دهید. شما می‌توانید از شامپویی که برای سر و بدن کودک است ، استفاده کنید. لازم نیست که موهای نوزادان را هرروز بشویید.مراقبت از موی کودک

ماساژ روغنی

ماساژ روغن برای کل بدن ، ازجمله پوست سر مفید است. زیرا این امر برای بهبود گردش خون به حفره‌های مو کمک می‌کند و همچنین کمک می‌کند ، تا او را به راحتی بخوابانید. علاوه‌براین به مرطوب سازی سر نیز کمک می‌کند و از تشکیل شوره سر جلوگیری می‌کند.
روش انجام:
روغن کافی را روی پوست سر نوزاد بریزید و در حرکت حرکات دایره‌ای ، بدون فشار دادن سر ماساژ دهید. شما می‌توانید از روغن های طبیعی ، مانند روغن زیتون ، روغن نارگیل و… برای این امر استفاده کنید.

مراقبت از موی کودک با روش صحیح شانه زدن

شانه کردن مو باعث باز شدن منافذ پوست و تحریک آن می‌شود و به تولید سابون سالم کمک می‌کند. حتماً شانه کردن را آرام انجام دهید ، زیرا پوست سر نوزاد و کودکان حساس است. از شانه‌ای با دندانه‌های نرم ، بزرگ و براق استفاده کنید.مراقبت از موی کودک

این کار را زیاد و چند بار در روز انجام ندهید فقط ۱ یا ۲ بار در روز کافی است.

درباره ریزش موی کودک اینجا بخوانید.

 

مرطوب کننده

اگر کودک کچل است مطمئن شوید که از مرطوب کننده استفاده می‌کنید ، تا پوست سر نرم ، روان و مرطوب بماند. این کار کمک می‌کند تا از شوره سر ناشی از خشکی جلوگیری شود.

مرتب کردن مو

یکی از بهترین راه‌های حفظ موی سالم با مرتب‌سازی مکرر انجام می‌شود. این کار مانع از موخوره و مسائل مرتبط با خشکی می‌شود. همچنین اگر موها را کوتاه نگه دارید ، می‌توانید به این مشکلات کمک کنید.مراقبت از موی کودک

درباره کوتاه کردن موی نوزاد اینجا بخوانید.

 

انتخاب محصول مناسب

برای مراقبت از موی کودک از محصول بزرگسالان استفاده نکنید!
زیرا ممکن است پوست نوزاد و کودک خود را خشن کند. محصولات کودک مخصوص آن‌ها طراحی‌شده اند و حساسیت آن‌ها را در نظر گرفته اند. فقط از شامپوهای بدون اشک چشم تهیه کنید ، زیرا اگر به چشم وارد شود باعث ایجاد صدمه نمی‌شود.

 مراقبت از مو در برابر آلودگی

از موی کودکتان در برابر آلودگی و همچنین نور مستقیم آفتاب مراقبت کنید. زیرا آلودگی محیط می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت موها و همچنین مو خوره در سر کودک تان داشته باشید.

شما می‌توانید با استفاده از روغن‌های گیاهی و یا کرم‌های مخصوص مو از موهای کودکتان در برابر نور آفتاب و یا آلودگی‌های محیطی محافظت کنید.

 راهکار آرایشگاه کودک در کرج تیتو

آرایشگاه کودک در کرج تیتو تمامی راهکارهایی که شما برای تقویت موهای کودکتان لازم داشتید را در این مقاله برای شما بازگو کرده است. شما می‌توانید در صورت عدم داشتن وقت و یا هر دلیلی که نمی‌توانید یکی از هرکدام از نکات بالا را برای موهای کودکتان انجام دهید، می‌توانید به آرایشگاه کودک در کرج تیتو مراجعه کرده و از آن‌ها برای تقویت موی کودکتان درخواست کنید. آرایشگاه کودک تیتو همواره آماده ارائه خدمات مختلف در رابطه با تقویت موی کودکان‌تان به شما است. شما می‌توانید تمامی مشکلات پوست و موی کودکتان را به آرایشگاه کودک در کرج تیتو ببرید و در آن‌جا از متخصصین ما راهنمایی دریافت کنید.

 نتیجه

در این مقاله نکات کاملاً کاربردی و مهم را برای مراقبت از موی کودکتان برای شما بازگو کردیم. شما می‌توانید با رعایت تک‌تک نکات گفته‌شده از موهای کودکتان در برابر آلودگی های محیط و همچنین روتین روزمره‌ای که دارد محافظت کنید. همچنین از روش‌های گفته‌شده برای تقویت موی کودک نیز استفاده کنید. شما با خواندن این مقاله دیگر نیاز به پرس‌وجو و یا تحقیق بیشتر ندارید. شما با خواندن نکات این مقاله و رعایت آن‌ها می‌توانید تمامی مشکلات موی کودکتان را برطرف کرده و موهای کودکتان را تقویت کنید. تقویت کردن و موی کودک می‌تواند به پرپشت شدن موهای او نیز کمک کند شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌های بیشتر به مجموعه تیتو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *