آرایشگاه کودک تی تو در گوهردشت کرج

عوارض آرایش کردن کودک

استفاده از لوازم آرایش متأسفانه به غیر از این‌که در بین خانم‌ها رواج زیادی دارد ، امروزه در بین دختربچه‌های کوچک نیز که به تقلید از مادران خود اینکار را انجام می‌دهند ، شایع می‌باشد.

تمایل به آرایش کردن کودکان آن‌ها را به بلوغ زودرس می‌رساند و مشکلات روانی فراوان را برای آن‌ها به وجود می‌آورد. در این بخش شما را با آسیب‌های مختلف لوازم آرایشی برای دختران آشنا می‌کنیم.

ارایش کردن کودک

آرایش کردن در حال حاضر از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در میان خانم‌ها و دختر بچه‌ها است. دختران خردسال با الگو گرفتن و همانندسازی با مادر یا خواهر خود از سه چهار سالگی در بازی‌های کودکانه با برداشتن لوازم آرایشی بزرگترها در حال آرایش کردن خود یا عروسک شان شور و اشتیاق آرایش کردن را نشان می‌دهند.

بسیاری از والدین اجازه آرایش کردن و به آن‌ها می‌دهید یا بسیار دیده شده که در مهمانی‌ها و جشن‌های مختلف مادران به آرایش کودکان می‌پردازند بدون آنکه بدانند این لوازم چه مضراتی برای آنها در پی دارد یا این‌که از عوارض روحی آن باخبر باشند.

روش های درمان کودک پرخاشگر.چگونه؟

عوارض آرایش کردن کودک

 • آرایش کردن دختربچه‌ها موجب بلوغ زودرس در آن‌ها می‌شود.
 • بحران هویت یکی دیگر از عوارض روانی آرایش کردن دختربچه‌ها است.
 • بزرگ‌ترین ضرر استفاده از مواد آرایشی ، بهداشتی فرهنگ‌سازی غلط است.
 • از عوارض آرایش دختر بچه‌ها از بین بردن اعتمادبه‌نفس آنهاست ، زیرا وقتی به سن بالاتر می‌رسند دیگر نمی‌توانند در اجتماع بدون آرایش حضور یابند.

مضررات آرایش کردن کودک

از موی کودک خود چگونه مراقبت کنیم؟

 

 • استفاده بی‌رویه از لوازم آرایشی ، بهداشتی منافذ پوست را می‌بندد و سبب بروز جوش و آکنه می‌شود.
 • استفاده از لوازم آرایشی سبب بروز کم‌خونی‌های شدید و نیاز مند درمان در کودکان می‌شود ، زیرا این مواد حاوی فلزات سنگین هستند که به‌تدریج وارد بدن می‌شوند.
 • کرم‌های آرایشی و کرم پودرها موجب حفاظت پوست از آفتاب نمی‌شوند ، پس به‌جای ضدآفتاب برای کودکان از آن‌ها استفاده نکنید.
 • تشدید حملات آسم در کودکان مبتلا به تنگی نفس هم یکی دیگر از عوارض خطرناک استفاده از لوازم آرایشی برای خردسالان است.
 • عطرها و مواد معطر موجود در لوازم آرایش،بهداشتی شایع‌ترین علت آلرژی پوستی است که باعث بروز حساسیت به نور آفتاب ، کهیر پوستی و ایجاد نوع خاصی از لک‌های پوستی می‌شود.

رفتار مناسب والدین با کودکانی که از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند

نگرانی والدین در آرایش کردن کودک باید از زمانی آغاز شود که کودک و نوجوان در آرایش کردن خود افراط و یا در موقعیت‌های زمانی و مکانی نامناسب این کار را انجام می‌دهد پس بهتر است رفتارهای زیر در مقابل کودکانی که تمایل به استفاده از مواد آرایشی دارند انجام گیرد.

 • برخی اوقات به کودک خود اجازه دهید آرایش زیرا اگر به کودک اجازه آرایش داده نشود ، ممکن است کودکان لجبازی کنند ، طوری که سرسختی از خود نشان دهند و اتفاقاً میل به آرایش کردن در آن‌ها بیشتر شود.
 • در حضور کودکتان خودآرایی کمتری داشته باشید و برای او توضیح دهید که این کار مخصوص بزرگترهاست و برای سلامتی شما مضر است.
 • لوازم آرایشی کودکانه ای برای آن‌ها بخرید که بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشد.

آرایش کودک

 • اگر کودکتان علاقه دارد از وسایل آرایشی استفاده کند بهترین انتخاب کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب است ، به کودکان بیاموزید به‌جای استفاده از کرم پودر از ضدآفتاب مرطوب کننده ها و وازلین استفاده کنند بهترین کرم ضدآفتاب برای کودکان برای جلوگیری از نور خورشید و آفتاب‌سوختگی ، ضدآفتاب مینرال یا فیزیکال است که عاری از فیلترهای شیمیایی هستند و SPF آن‌ها نیز ۳۰ تا ۵۰ است.

ریزش مو در کودکان خطر جدی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *