آرایشگاه کودک تی تو در گوهردشت کرج

خواص روغن آرگان

روغن آرگان کالایی از درخت مراکشی با همین نام که از هسته‌ی درخت آرگان استخراج‌شده می‌باشد. از این محصول به‌عنوان مرطوب کننده، نرم کننده و لطیف کننده پوست و مو استفاده می‌شود. خواص روغن آرگان برای مو آنقدر زیاد است که به آن لقب طلای مایع دادند. ترکیبات آن حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی برای پوست و مو از جمله ویتامین E و اسیدهای چرب است که پس‌از مصرف صحیح به‌سرعت نتیجه خود را نشان می‌دهد. خواص روغن آرگان به‌قدری است که مردم علاوه‌بر مو برای لطافت پوست بدن و صورت نیز از آن استفاده می‌کنند. برای دانستن بیشتر از خواص روغن آرگان برای مو بهتر است، نحوه مصرف آن را در ادامه با ما یاد بگیرید. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد روغن آرگان یکی از روغن‌های گیاهی است که برای پوست و مو استفاده می‌شود. این روغن خواص بسیار زیادی برای مو دارد، از این روغن برای تقویت و پرپشت شدن موها نیز استفاده می‌کند. شما با استفاده از این روغن اگر این روغن را به‌صورت ارگانیک و طبیعی بتوانید پیدا کنید مصرف آن می‌تواند برای جوان‌سازی پوست و مو و همچنین ویتامینه کردن موها تأثیر بسزایی داشته باشد. پرپشت شدن موی کودک

 فواید روغن آرگان برای مو

روغن ارگان به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمانی مخصوص موی سر استفاده می‌شود. روغنی که برای مو و پوست سر بسیار مفید است و خاصیت نرم کنندگی بالایی دارد و باید حتماً از آن استفاده کنید. روغن ارگان سرشار از ویتامین E که یکی از مفیدترین ویتامین ها و موادها برای موی سر دارد. ویتامین E با داشتن آنتی‌اکسیدان زیاد رشد موهای سالم را تقویت می‌کند و در نهایت موجب تسریع رشد سلول‌ها و ترغیب آنان به تولید سلول‌های موی سر می‌شود. جالب است بدانید که حتی برای رشد مجدد مو نیز می‌توان از روغن آرگون استفاده کرد. خواص روغن آن‌قدر زیاد است که در بسیاری از صنایع و محصولات پوست و مو از جمله شامپوها و کرم‌ها نیز از آن استفاده می‌شود. تأثیر روغن آرگان می‌تواند نقش مرطوب کنندگی پوست را برای مقابله با شوره سر و خشکی پوست داشته باشد. همچنین موهای نازک و شکننده را به موهایی سالم و پرپشت تبدیل می‌کند و حتی می‌توانید برخی از آسیب‌های ناشی از درمان‌های شیمیایی و رنگ کردن را با استفاده از روغن آرگان درست کنید.

از فواید روغن آرگان و همچنین خواص روغن آرگان برای موی سر بلافاصله پس‌از مصرف مشاهده می‌شود. این روغن یک ماده عالی برای درخشندگی و نرمی و لطافت موهای شما است. روغن آرگان غیر تحریک‌کننده است و در واقع بخش اعظمی از آسیب‌های شیمیایی و درمان‌های مصنوعی بر روی مو را درمان می‌کند. از خواص و فواید روغن آرگان اغلب برای داشتن موهای سالم نرم و براق از نوع خالص و طبیعی آن استفاده می‌شود. در ادامه مهم‌ترین خواص روغن ارگان را با هم‌دیگه بررسی می‌کنیم. از خواص روغن ارگان می‌توان برای درمان خشکی پوست سر، موخوره، خشکی مو و هچنین نازک شدن آن استفاده کرد. این‌ها تنها تعداد کمی از فواید روغن ارگان برای مو و پوست سر بودند.

 نرم کنندگی موی سر از خواص روغن آرگان

روغن آرگان در بسیاری از موارد بیشتر به‌عنوان مرطوب کننده پوست و مو استفاده می‌شود. روغن آرگون بدلیل داشتن اسیدهای چرب عمدتاً اسید اولئک و اسیدلینولئیک به‌عنوان نرم‌کننده استفاده می‌شود. نشان داده‌شده که این روغن‌ها ساقه‌ی مو را چرب کرده و به حفظ رطوبت در مو کمک می‌کنند. روغن آرگان به‌خاطر داشتن ویتامین E بسیار و لایه‌ای چربی روی پوست و موی سر قرار می‌دهد. این لایه به جلوگیری از خشکی مو و پوست سر کمک کرده و می‌تواند موجب کاهش فرسودگی و درخشندگی هرچه بیشتر موها شود. از خواص روغن ارگان می‌توان به‌عنوان درمان خشکی مو اشاره کرد. همچنین ماساژ دادن آن نیز خواص بسیار بیشتری برای مو و رساندن جریان خون به پوست سر دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 خواص روغن آرگان برای موی سر

روغن آرگان دارای خاصیت ضد التهابی و منبع آنتی‌اکسیدان مفید برای پوست سر می‌باشد. از خواص روغن ارگان این است و همین امر پیشگیری و بهبود بیماری‌های پوستی و بسیاری از مشکلات پوست و مو کمک می‌کند. از جمله مواردی که می‌تواند روی پوست سر تأثیر بگذارد و باعث ریزش مو شود، بیماری‌هایی ازجمله پسوریازیس و دراماتیک سبورئیک است ویتامین E که روغن آرگان بسیاری از آن را در خود ذخیره کرده‌است، رشد مو را بهبود می‌بخشد و ضخامت موها را بیشتر می‌کند. اسیدهای چرب مغذی موجود در این روغن در مرطوب نگه‌داشتن مو کمک بسیاری می‌کند و در برابر صدمات ناشی از رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کند. این محافظت می‌تواند به درمان ریزش و شکستگی مو کمک کرده و همچنین از بیماری‌های نام‌برده جلوگیری کند.

 محافظت از مو از دیگر خواص روغن آرگان

اسیدهای چرب نیمه اشباع موجود در روغن آرگان خاصیت محافظتی داشته و می‌تواند در پیشگیری از صدمات ناشی از شستشو، آرایش مو و استفاده از دستگاه حرارتی جلوگیری کند‌. این محافظت می‌تواند تا حد بسیار بالایی از آسیب‌های جدی را جلوگیری کند. روغن‌ آرگان سرشار از اسید لینولئیک‌، اسید اولئیک و اسید پولیتیک و.. یک لایه محافظ روی مو ایجاد کرده و قابلیت شانه پذیری آن را افزایش می‌دهد. درعین‌حال مانع از شکسته شدن موها در حین استفاده از دستگاه‌های حرارتی و یا آسیب دیدن آن‌ها می‌شود. دیگر تأثیر روغن ارگان برای محافظت از مو افزایش ضخامت و سلامتی آن در کنار کاهش موخوره است. از این روغن در بسیاری از سالن‌های زیبایی حرفه‌ای برای جلوگیری از سوختن موها آسیب‌های جدی دیدن مو در اثر استفاده از برس های حرارتی، اتوی مو و همچنین سشوار می‌شود.کراتین موی کودک

از دیگر خواص روغن آرگان محافظت از مو در برابر آفتاب و اشعه‌های UV است. طی سال‌های متمادی زنان مراکشی برای حفاظت از پوستشان در مقابل مضرات نور آفتاب از روغن ارگان استفاده می‌کردند. طی تحقیقاتی که انجام شد محققان دریافتند که فعالیت‌های آنتی اکسیدان موجود در روغن ارگان در برابر رادیکال‌های آزاد از پوست محافظت می‌کند. این مورد از خواص روغن ارگان برای مو نیز صادق است که مانع از آسیب دیدن مو به‌خاطر قرار گرفتن زیر اشعه خورشید و اشعه‌های ماوراءبنفش می‌شود.

 خواص روغن آرگان برای ریزش مو

هیچ تحقیق رسمی در مورد این‌که روغن آرگان خواصی برای ریزش مو دارد در دسترس نیست. اما فواید اثبات شده آن برای سلامتی پوست و مو سر ممکن است از ریزش مو و شکستگی تارهای مو جلوگیری کند. طی تحقیقاتی که صورت‌گرفته ویتامین E در بهبود رشد موها بسیار کمک می‌کند. ویتامین E نیز یکی از خواص اصلی روغن ارگان از آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند و اسیدهای چرب مغذی موجود در روغن ارگان در مرطوب نگه‌داشتن موهایتان به شما کمک می‌کنند. این رطوبت می‌تواند باعث جلوگیری از شکستگی موها شده و همچنین از ریزش آن جلوگیری کند.

 

 رفع موخوره از فواید روغن آرگان

همه ما می‌دانیم که موخوره چیست؟ و چه مشکلاتی را برای مو و زیبایی آن به وجود می‌آورد. زمانی‌که موها بلند می‌شوند، سراغ آن می‌آید. موخوره درواقع باعث دو تکه شدن و یا تکه‌تکه شدن مو از قسمت پایین می‌شود. یعنی شما زمانی‌که مو رو از پایین نگاه کنید، می‌بینید که قسمتی از آن دو تیکه شده و مو به دو نیم تقسیم شده‌است.

افراد دارای موی نازک و بلند برای مراقبت از موی بلند و پیشگیری و درمان موخوره حتماً روغن ارگان را امتحان کنند. استفاده مرتب و مداوم از این محصول تا حد زیادی مانع بروز موخوره می‌شود. روغن ارگان توانایی نفوذ به بافت مو را داشته و از آن‌ها را از درون تقویت می‌نماید، درنتیجه سلامت موها افزایش یافته و ضخامت آن‌ها بیشتر می‌شود. نتیجه همه این‌ها جلوگیری از موخوره و یا رفع آن است.

 استفاده از خواص روغن آرگان

حال که با خواص روغن آرگان بیشتر آشنا شدید و فهمیدید که چه فوایدی برای مو و پوست سر دارد حتماً این سوال در ذهن شما ایجاد شده‌است که حال ازین خواص چگونه استفاده ببریم تا نهایت فایده آن برای مو اثر کند در ادامه بیشتر برای استفاده از خواص روغن آرگان خواهیم گفت.

 ماسک موی روغن آرگان

ممکن است فکر کنید که درست کردن ماسک مو کمی دردسر داشته و نمی‌توان در خانه درست کرد. اما روشی درمانی راهی عالی برای به حداکثر رساندن تأثیر روغن آرگان برروی مو است. استفاده از مقدار هرچه بیشتر روغن آرگان به‌عنوان ماسک مو به‌معنای جذب بیشتر مواد مغذی به پوست و موی سر از یک روش درمانی عالی برای استفاده در شب قبل‌از رویدادهای خاص و جشن‌ها که می‌خواهید موهایتان در آن‌جا فوق‌العاده و جذاب به‌نظر برسد. انجام این کار در خانه آسان است و خیالتان راحت باشد. برای این درمان از مقدار زیادی از روغن ارگان استفاده کنید. آن را به پوست سر، مو و نوک موهای خود بریزید و شروع به ماساژ دادن کنید. ماساژ دادن باعث می‌شود گردش خون و جریان خون به سمت پوست سر هدایت شود و خود این موضوع باعث رساندن مواد مغذی بدن به پوست سر می‌شود. در ادامه در هنگام ماساژ دادن موهای خود را در یک حوله بپیچید و از روغنی شدن بالشت جلوگیری کنید و بگذارید روغن در تمام طول شب یا حداقل چندین ساعت روی موها بماند. سپس صبح روز بعد موهایتان را با شامپوی معمولی بشویید. پس‌از انجام این مراحل خواهید دید که موهایتان چقدر در جذابیت و درخشندگی آن تفاوت ایجاد شده‌است. همچنین شما متوجه‌ی تفاوت ماسک مو روغن آرگان و ماسک موهای شیمیایی خواهید شد.

زمانی‌که شما از این ماسک ها و ماسک روغن ارگان استفاده کنید، خواهید فهمید که ماسک‌های موی شیمیایی چه تأثیر مخربی می‌تواند بر روی موهای شما داشته باشد و شما دیگر نیازی به آن‌ها ندارید و فقط کافی است چند قطره روغن آرگان را طبق اصولی که گفته شد به‌عنوان ماسک موی روغن آرگان طبیعی استفاده کنید.

 استفاده از روغن آرگان در شامپو

 روغن آرگان بدلیل خواص که در پیش‌تر گفته شد و خواصی از جمله ترمیم استحکام‌بخشی و درخشان کردن مو دارد اغلب به‌عنوان یک ماده اصلی در ترکیبات شامپوها استفاده می‌شود. هرکس که از موهای خشک، شکننده و موهای آسیب‌دیده بر اثر مواد شیمیایی و رنگ شده رنج می‌برد، باید به‌دنبال شامپوهای حاوی روغن آرگان باشد. این را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از شامپوها بدلیل موضوعات تبلیغاتی فقط از اسم روغن ارگان استفاده می‌کنند. حتماً شامپویی بخرید که مطمئن هستید در آن از روغن ارگان استفاده شده‌است. فایده استفاده از روغن ارگان در ترکیبات شامپویی است که می‌تواند بدون اضافه کردن مواد اضافی در روتین خود و یا داشتن نگرانی درمورد استفاده از مقدار صحیح روغن آرگان آن را به‌سادگی به‌عنوان یک شامپو استفاده کنید و روزانه از آن برای رفع مشکلات موهای خود استفاده کنید

 محصولات حاوی روغن آرگان

خواص روغن آرگان بر همگان پوشیده نیست و بسیاری از افراد و کارخانجات به‌دنبال استفاده از خواص این روغن در محصولات بهداشتی خود هستند. حال شما باید بدانید که از روغن آرگان در چه محصولاتی استفاده می‌شود و از آن‌ها چه ویژگی‌هایی دارد. از روغن آرگان در محصولاتی چون نرم‌کننده‌های مو، شامپوی مو، کرم‌های دست و صورت و همچنین روغن‌های تقویت کننده پوست سر و برطرف‌کننده خشکی مو و همچنین ماسک های مو و صورت استفاده می‌شود. هرکدام از این کالاها و محصولات ویژگی‌های خاص خود را داشته و می‌توانند مقدار متغیری از روغن آرگان را در خود داشته باشند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً از برندی معتبر استفاده کنید تا مطمئن باشید که حتماً دارای روغن آرگان طبیعی و ارگانیک است. آرایشگاه کودک در کرج

 ویژگی های روغن آرگان ارگانیک و با کیفیت

به‌منظور بهره بردن از تمامی خواص روغن ارگان برای مو بعد از نوع مرغوب و باکیفیت آن استفاده کنید. کیفیت خوب و اندازه مناسب و کافی راز اثرگذاری این روغن بر روی پوست سر و موهای شماست. این مرغوبیت ممکن است هزینه بیشتری داشته باشید. اما نتیجه مطلوب‌تر و بهتری را نیز دریافت خواهید کرد. هنگام خرید روغن آرگان مو مطمئن شوید که ویژگی‌های زیر را دارد:

  •  روغن آرگان صد در صد خالص، بدون هیچ‌گونه ترکیبات اضافه: روغن آرگان ارگانیک هیچ‌گونه ترکیبات اضافی در خود نداشته و کاملاً خالص است.
  • دارای برچسب استفاده برای آرایشی: محصولات بهداشتی و زیبایی حتماً برچسب آرایشی دارند نشان این است که این محصول برای مصارف آرایشی و بهداشتی استفاده کرد.
  • ریخته‌شده در بطری‌های شیشه‌ای به رنگ تیره: روغن آرگان بدلیل ترکیباتی که دارد باید تماس کمتری با نور داشته باشد، پس طبیعی است که اگر روغن کاملاً طبیعی و ارگانیک باشد و درون شیشه‌هایی به رنگ تیره باشد.
  • روغن ارگان خالص برای مصارف آرایشی و بهداشتی نباید هیچ‌گونه بویی داشته باشد: روغن آرگان آشپزی بوی مغذی دارد و روغن ارگان با کیفیت پایین ممکن است بوی تند و غلیظی داشته باشد.

روغن ارگان باکیفیت شفاف بوده و در آن ناخالصی وجود ندارد: حتی میزان اندکی از ناخالصی می‌تواند اثر گذاری آن را کاهش دهد.

حتماً در موقع خرید از افراد فروشنده و روغن ارگان غیر بسته‌بندی این نکته را توجه داشته باشید که روغن ارگان آرایشی با روغن آرگان پخت‌وپز متفاوت است و روغن ارگان مخصوص آشپزی می‌تواند اثرگذاری روی موها نداشته و همچنین آسیب‌هایی را به مو وارد کند. پس حتماً این نکته را در نظر داشته باشید.

 نتیجه

شما در این مقاله به به‌طور کامل با خواص روغن آرگان و همچنین روش‌های استفاده از آن آشنا شدید. شما متوجه شدید که چگونه از نهایت خواص روغن آرگان بهره ببرید و از چه موضوعاتی می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که روغن آرگان آرایشی و آشپزی با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه شما می‌دانید که چگونه یک روغن آرگان ارگانیک و با کیفیت را خریداری کنید و اینکه این روغن چه ویژگی‌هایی دارد. شما می‌توانید برای خرید روغن ارگان ارگانیک به سایت‌های معتبر در این زمینه مراجعه کنید. لیبل اصالت کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *