آرایشگاه کودک تی تو در گوهردشت کرج

مراقبت از موی نوزاد

آرایشگاه تخصصی کودک

ممکن است نوزاد شما با یک‌سر پر از مو متولد شده باشد یا ممکن است موهایش پراکنده باشد. به‌هرحال نگران نباشید، موها درنهایت رشد پیدا می‌کنند و نباید برای رشد مویش نگران باشید. زیرا در طول رشدش به وجود خواهند آمد. درست مانند جنبه‌های دیگر مراقبت از نوزاد، مراقبت از موی نوزاد بحثی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. شما باید نکاتی را برای مراقبت از موی نوزاد در نظر داشته باشید تا به بهترین نحو، موی با کیفیت برای کودکتان رشد کند. در ادامه چندین مورد از موارد مراقبت از موی نوادرا با هم‌دیگه مورد بررسی قرار می‌دهیم.ویژگی های آرایشگاه کودک

 مراقبت از موی نوزاد با روش درست شامپو کردن مو:

یکی از دلایل اصلی شکننده بودن پ نازک بودن مو، پوست سر کثیف و عرقی است. حتماً موهای نوزاد خود را شامپو کنید و پوست سرش را در زمان شامپو کردن سه بار در هفته ماساژ دهید. شما می‌توانید از شامپویی که برای سر و بدن کودک است، استفاده کنیذ لازم نیست که موهای نوزاد را هرروز بشویید. مراقبت از موی کودک امری است که باید حتماً در مواقع شامپو کردن به آن دقت شود.

 مراقبت از موی نوزاد با ماساژ روغن

ماساژ روغن برای کل بدن ازجمله پوست سر مفید است. زیرا این امر بر بهبود گردش خون به حفره‌های مو کمک می‌کند و همچنین کمک می‌کند تا دلبنتان را براحتی بخوابانید. علاوه‌ بر این به مرطوب سازی پوست سر کمک می‌کند و از تشکیل شوره سر جلوگیری می‌کند. روغن نارگیل یا روغن گیاهی را به مقدار چند قطره روی سر نوزاد بریزید و در حرکات دایره‌ای شکل با انگشتانتان ماساژ دهید و به‌آرامی فشار دهید. این کار گردش خون را در سر نوزاد بیشتر کرده و باعث آرام شدن او نیز می‌شود و شما می‌توانید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون، نارگیل و… برای ماساژ پوست سر کودک استفاده کنید.

 برطرف کردن مشکل پوستی برای مراقبت از موی نوزاد

کدل ریپ به‌علت تولید بیش‌ازحد سبوم است، ماده‌ای چرب که رطوبت پوست را حفظ می‌کند. این وضعیت ممکن است بعضی اوقات با جوش‌های خیلی ریز و برآمدگی‌های ریز ریزی است کنار هم ضخیمی زرد یا سفید روی پوست سر اتفاق بیافتد. این مشکل، مشکلی رایج است که معمولاً در هشت الی دوازده ماهگی از بین می‌رود. بهترین راه این است که به‌طور مرتب پوست را شستشو دهید و سر نوزاد را شانه کنید و آن را تمیز نگه دارید. از مصرف پودر تالک بر روی سر در این مدت خودداری کنید.

 مراقبت از موی نوزاد با شانه کردن

صحیح شانه کردن منافذ پوست را تحریک می‌کند و به تولید سبوم سالم کمک می‌کند. حتماً شانه کردن را آرام انجام دهید زیرا پوست سر نوزاد حساس است. از شانه‌ای با دندانه‌های بزرگ نرم و براق استفاده کنید و این کار را با تعداد بار زیاد انجام ندهید و فقط یک الی دو بار در روز کافی است.

موخوره چیست؟

استفاده از مرطوب کننده راهی برای مراقبت از موی کودک

اگر کودک کچل است، مطمئن شوید از مرطوب کننده استفاده می‌کنید تا پوست سر نرم و روان و همچنین مرطوب بماند این کار کمک می‌کند از شوره سر ناشی از خشکی جلوگیری شود. اینکار باعث شادابی پوست کودک نیز می‌شود.

 مرتب کردن مو بهترین راه برای حفظ سلامتی موی کودک

یکی از بهترین راه‌های حفظ موی سالم با مرتب‌سازی مکرر انجام می‌شود. این کار مانع از موخوره و مسائل مرتبط با خشکی می‌شود. همچنین اگر موها را کوتاه نگه ندارید، می‌تواند به این مشکلات کمک کند.

 تراشیدن سر روش میان‌بر برای مراقبت از موی نوزاد

یک روش میان‌بر برای مراقبت از موی کودک تراشیدن کاملش است این کار می‌تواند در صرفه‌جویی زمان هم به شما کمک کند اما پیشنهاد ما این عمل نیست. زیرا تراشیدن مو می‌تواند باعث نازک شدن پوست سر نیز بشود و آسیب‌هایی به پوست سر بزند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اصلاح موی نوزاد به بهش مقالات سایت مراجعه کنید.

 مراقبت از موی کودک با انتخاب شامپوی مناسب

از شامپوی بزرگسالان برای شستشوی موی کودکاستفاده نکنید. زیرا ممکن است پوست نوزادتان را خشن و خشک کند. محصولات کودک مخصوص آن‌ها طراحی‌شده اند و حساسیت آن‌ها را در نظر گرفته‌اند. فقط شامپوهای بدون اشک چشم را بخرید. زیرا اگر وارد چشمان کودکتان شود به آن آسیب نمی‌زند. شامپوهای کودکان مخصوص کودکان طراحی‌شده اند و سازگار با پوست و موی کودکان می‌باشند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 مراقبت از موی بلند

اگر دوست دارید موهای فرزندتان را بلند کنید، باید حواستان باشد تا از آن‌ها به‌خوبی مراقبت نمایید و مرتب نگه دارید استفاده از روغن زیتون می‌تواند به تمیز نگه‌داشتن موهای بلند کمک کند. اما باید این را در نظر داشته باشید روغن نباید زیاد روی مو بماند، زیرا گرد و خاک را به مو جذب می‌کند. همچنین از محکم بستن کلیپس و کش مو خودداری کنید تا از کشیده شدن موهای کودک و همچنین آزار کودک جلوگیری کرده باشید. کشیده شدن موها می‌تواند به پیاز مو و ریشه مو آسیب جدی وارد کند و موجب ریزش طولانی‌مدت در موهای کودک شود.

روش های جلوگیری از چرب شدن مو

 استفاده از نرم کننده مو برای مراقبت از موی کودک

استفاده از نرم‌کننده هم روشی دیگر برای نگه‌داری از موهای کودکتان ازجمله موهای دختربچه‌هایی که موهای بلند دارند می‌باشد. اما این را در نظر داشته باشید که حتماً نرم‌کننده را در قسمت پایینی مو استفاده کنید و همچنین از مقدار بسیار کمی از نرم‌کننده مو استفاده کنید تا بتوانید هم از مزایای ان استفاده کنید و هم از ضررهای ناشی از استفاده بیش‌از اندازه از نرم‌کننده مو جلوگیری کنید.

 آرایشگاه موی کودک

این اسم شاید برای شما آشنا باشد، در آرایشگاه کودک در کرج خدماتی در زمینه مراقبت از موی کودک و نوزاد انجام می‌شود. متخصصین پوست و موی تیتو همواره آماده ارائه خدمات در زمینه مراقبت از موی کودک، تقویت موی کودک و… می‌باشند. شما می‌توانید به هر یک از شعبه های مجموعه تیتو مراجعه کرده و از خدمات آرایشگاه کودک تیتو در کرج لذت ببرید.

لوله بازکنی مهرشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *